Kui saite spam kirja, mille saatjaks on märgitud veebimees.ee või näiteks veebimees.host, siis selle saatis identiteedi varas, mitte Veebimees OÜ (kes omab aadressi veebimees.ee).

Selgitus 19. märts 2018

Paljude inimeste tagasiside põhjal selgub, et Creative Vibes Lab nimeline firma on saatnud pakkumise spam kirjade saatmiseks ja selle lõpus on märgi, justkui kiri oleks saadetud @veebimees.ee aadressilt.

Creative Vibes Lab – on sihipärane ja progressiivne veebistuudio. Pakume laias valikus teenuseid, mis on seotud kodulehtede arendamise ja koostamisega, veebimajutusega ja ressursside tehnilise toega.

Kiri on saadetud @veebimees.ee. Juhul, kui te ei soovi kiri saada, siis loobuge palun

Igaüks võib kirjutada saatjana võõra nime. Selline võõra nimega saatmine ongi Creative Vibes Lab tunnus, mille taga on küberkelm ja praegu veel ennetähtaegselt vangistusest vabastatud Daniil. Täpsemalt saab retsidivisti (korduvalt karistatud õigusrikkuja) tegemiste kohta lugeda siit:

Küberkelm kuritarvitab tuntud nime

Spam kirjade tegelik saatja on korduvalt süüdi mõistetud kelmuse eest ja viimase 3 aastase vangistuse ajal tingimisi vabaduses olev Daniil Domožilov.

Veebimees OÜ on kogunud ja avaldanud infot spam kirjade saatjate kohta vähemalt 10 aastat – spami.ee aadressile.

Varem on sarnase identiteedi väärkasutamise korraldanud Urmo Mark, kes saatis spam kirju veebimees.host nimelisest domeenist.

Küberkiusaja registreeris veebimees.host

Selline tegevus võõra inimese või firma nime kasutamisega saab kindlasti reageeringu juriidiliste vahenditega.